Dünyanın Ölçümü Daniel Kehlmann

ISBN:

Published:

Paperback

260 pages


Description

Dünyanın Ölçümü  by  Daniel Kehlmann

Dünyanın Ölçümü by Daniel Kehlmann
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, ZIP | 260 pages | ISBN: | 7.41 Mb

Alman Aydınlanma Çağının iki bilim adamı, doğabilimci, coğrafyacı ve kâşif Alexander von Humboldt ile matematiğin prensi Carl Friedrich Gauss, dünyayı ölçme fikrini farklı düzlemlerde, ama tutkuyla gerçekleştirmeye koyulurlar.Humboldt, GüneyMoreAlman Aydınlanma Çağının iki bilim adamı, doğabilimci, coğrafyacı ve kâşif Alexander von Humboldt ile matematiğin prensi Carl Friedrich Gauss, dünyayı ölçme fikrini farklı düzlemlerde, ama tutkuyla gerçekleştirmeye koyulurlar.Humboldt, Güney Amerikanın balta girmemiş ormanlarında, sarp ve kayalık dağlarda her ırmağı, her gölü, her alanı ölçmeye kalkışır.

Gauss ise, evlendiği gece bile, aklına gelen bir formülü not etmek için karısının koynundan fırlayacak kadar tutkuludur. İki bilim adamı,1828de Berlindeki bir bilim kongresinde buluştuklarında, kendilerini Avrupayı kasıp kavuran politik çalkantıların ortasında, aslında hiç tanımadıkları bir dünyada bulacaklardır.Daniel Kehlmannın Dünyanın Ölçümü adlı romanı, iki bilim adamının güldüren, hüzünlendiren ve düşündüren serüvenlerini anlatıyor.

Günümüz edebiyatının harika çocuğu Kehlmann, Aydınlanma Çağının iki harika çocuğuna hayatın merceğinden bakıyor. Alman dili edebiyatında Süskindin Kokusundan bu yana en çok okunan roman olan Dünyanın Ölçümü, aklın macerasının öyküsü.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Dünyanın Ölçümü":